nedeľa 10. februára 2013

Na úvod - niečo o mne :)

Volajú ma Linda, aj keď moje pravé meno je Lýdia..Prekrstili ma spolužiaci este na ZŠ..Bežal vtedy v telke slávny maďarský seriál o policajtke-karatistke Linde a keďže som sa s chlanmi v triede mlátila, kompenzujúc tým moju "výšku a silu" prezývka bola  na svete..Dnes mi ani rodičia nepovedia inak ako Linda :-)

Mám 37 rokov a pracujem v kníhkupectve, čo je moja srdcová záležitost a vysnívane povolanie od detstva...
Som vydatá takmer 18 rokov a máme16 ročného puberťáka Filipa..Bývam v malom meste na Považí :)

Ručné prace a tvorenie ma sprevádzajú od detstva. Moja mamina nám šila, štrikovala kopec veci..Vyšívala, háčkovala a neviem čo všetko ešte..skrátka je to tvorivá duša a navyše hudobníčka..Tak som sa od nej učila všetko...teda skoro všetko, háčkovanie (a vlastne ani muzika) mi fakt nejde..Ale napriek tomu si hovorím, že raz sa aj k tomu dostanem..Aj keď bz to bolo na dôchodku :)

Prešla som teda rôznymi obdobiami..Na materskej na veľmi držalo vyšívanie. Potom už nebolo veľa času..

Po dlhšej pauze som skúsila servítkovú  techniku a to ma teda chytilo..Maľovala a lepila som na všetko, čo mi prišlo do ruky..

Mojim prvým pokusom o scrap by sa dal nazvať počin mňa a mojej susedky..Vo veku asi desať rokov sme sa snažili spravit si svoj časopis :) Postrihali sme kopu papiera a prvou mojou šablónou bola formička na perníky. Podľa nej sme vystrihovali papiere ..

Další pokus bol s odstupom 20 rokov..
Spravila som kamaratke jednoduché svadobné oznámenie s použitím jednej jedinej raznice..Ak ho niekde najdem určite sem dám fotku :)

Po objavení Fleru som sa pomaličky dostala k ozajstnému scrapbookingu..

Najskôr som si kúpila pár razítok od mojej obľúbenej Lucky-Lucy65 a postupne sa dostala k milým ľuďom ako Maruška-ScrapKoMa, Tinka-Originaltina, Janka-Scrapstudio a iným šikovným babám...

Scrapbooking ma fascinuje a materiálu mám doma na 100 rokov dopredu :)
Doteraz som robila veci viacmenej pre rodinu ,kamarátky a tak.. A na moju smolu som lenivá fotiť si svoje veci.. Ale mám doma začínajúceho grafika digitálnych medií, čo je odbor, ktorý študuje Filip..A nakoľko sme do neho zainvestovali a máme kvalitný fotoaparát, bude on mojim fotografom a povereným človekom na úpravu fotografii...

Takze držte mi palce, aby som mala dostatok trpezlivosti tvoriť tento blog a budem vďačná za každú reakciu či pripomienku..

Pekný deň..
Linda

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára